Termin wydarzenia: 15.12.2022 r.

KONGRES KSIĘGOWY

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Zapisz się już dziś!

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY

Zmiany podatkowo-księgowe 2023

Miejsce: Online

Wyzwania dla księgowych i kadrowych

Czas: godzina 10.00

O KONGRESIE

Z okazji 20-lecia Portalu FK zapraszamy do bezpłatnego udziału w ogólnopolskim KONGRESIE na temat zmian prawnych, jakie będą obowiązywać od 2023 roku. Zajmiemy się zmianami wynikającymi z Polskiego Ładu w zakresie PIT, które wchodzą w życie od początku przyszłego roku. Wskażemy też na skutki zmian w CIT, zwane Polskim Ładem 3.0.


Podpowiemy ponadto, jak przygotować się na rozliczenie pracowników za 2022 rok. Zajmiemy się też praktycznymi konsekwencjami zmian w VAT. Przypomnijmy, że od 2023 roku do ustawy o VAT zostaną dodane przepisy o grupach VAT. Nasz ekspert przedstawi Państwu praktyczne skutki tych przepisów. Szykują się też uproszczenia w rozliczaniu podatku od towarów i usług w ramach pakietu SLIM VAT 3. Ale to nie wszystko, już teraz trzeba bowiem zacząć się przygotowywać się do przepisów wprowadzających e-faktury w systemie KSEF.


Podczas kongresu nasi eksperci omówią ponadto planowane zmiany kadrowo-płacowe. Sprawdzimy, jak zmienią się przepisy w zakresie pracy zdalnej, przedstawimy nowe obowiązki w ramach PPK, a także wyjaśnimy, od kiedy umowy zlecenia zostaną oskładkowane. Jednym z zagadnień w trakcie kongresu będą ponadto zwolnienia grupowe i restrukturyzacja zatrudnienia.


Praca księgowych w ostatnim czasie nie należy do łatwych. Do tego dochodzą nieustanne zmiany przepisów i chaos legislacyjny.


Jak się w tym wszystkim połapać?


Zapraszamy na KONGRES, podczas którego eksperci w praktyczny sposób przedstawią Państwu najważniejsze w ostatnim czasie zmiany i przygotują na wejście nowych przepisów od 2023 roku.

Dla kogo?

Zapisz się
  • księgowi
  • główni księgowi
  • biura rachunkowe
  • specjaliści ds. płacowych

Korzyści:

  • udział w bezpłatnym wydarzeniu w gronie znakomitych ekspertów
  • możliwość zdobycia praktycznej wiedzy przydatnej w pracy
  • przygotowanie się do rewolucyjnych zmian, jakie wejdą w życie od 2023 roku
  • możliwość udziału w wydarzeniu w dogodnych warunkach z każdego miejsca

PROGRAM KONGRESU

Slim VAT 3 od 1 stycznia 2023 r. – jak przygotować się na zmiany (część I)


Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, tzw. SLIM VAT 3 to kolejny pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług, który realizuje wiele postulatów zgłaszanych Ministerstwu Finansów przez przedsiębiorców. Zmieni się m.in. limit dla małego podatnika, zostaną tez doprecyzowane zasady wydawania WIS.

VAT

Slim VAT 3 od 1 stycznia 2023 r. – jak przygotować się na zmiany (część II)


Z tego szkolenia dowiesz się m.in., jakie nastąpią uproszczenia, jeśli chodzi o fakturowanie, a także jak zwiększy się próg kwotowy dla zaokrąglenia wskaźnika proporcji do 100%.

Grupy VAT od 2023 r. – nowość w ustawie o VAT

Grupa VAT to grupa podmiotów powiązanych finansowo, ekonomicznie i organizacyjnie, zarejestrowana jako podatnik podatku.Utworzenie grupy VAT może pozwolić powiązanym podmiotom na łatwiejsze rozliczanie podatku. Kiedy opłaci się utworzenie grupy VAT,i które podmioty mogą utworzyć grupę, jakie obowiązki formalne będzie miała grupa VAT?

E-faktura w KSeF – jak przygotować się na nowe obowiązki

Krajowy System e-Faktur (KSeF) umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. W początkowym okresie e-faktury w KSeF będą funkcjonowały w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczanych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych i obecnie występujących w obrocie gospodarczym faktur elektronicznych

  • Kto może korzystać z KSeF;
  • Do czego służ KSeF;
  • Czy stosowanie faktur ustrukturyzowanych będzie obowiązkowe;
  • Na jakie korzyści będzie mógł liczyć przedsiębiorca, który będzie korzystać z e-faktury w KSeF;
  • Czy warto wcześniej wdrożyć e-faktury w KSeF.

Ze szkolenia dowiesz się m.in.

Praktyczne skutki obszernej nowelizacji ustawy o CIT 2023 – wybrane zmiany

Ze szkolenia dowiesz się o zmianach wynikających z nowelizacji ustawy o CIT na 2023 rok.

  • Do kiedy został odroczony podatek minimalny;
  • Jak zmieni się konstrukcja podatku minimalnego;
  • Czym jest ukryta dywidenda i jakie zmiany wprowadza nowelizacja ustawy o CIT;
  • Co dalej z obowiązkami dokumentacyjnymi w zakresie transakcji rajowych.

CIT

Przygotowujemy się do rozliczenia PIT za 2022

Rozliczenie pracowników za 2022 rok może okazać się sporym wyzwaniem. Wszystko za sprawą Polskiego Ładu, który wprowadził zmiany od 1 stycznia, a potem od 1 lipca 2022 r. Kolejne wejdą w życie od stycznia 2023 rok. Jak wpłynie to na rozliczenie PIT za 2022 rok?


PIT

PIT-2 po zmianach w Polskim Ładzie 2.0 - nowy wzór w praktyce

PIT-2 to oświadczenie pracownika, które upoważnia pracodawcę do pomniejszenia zaliczki za dany miesiąc o kwotę zmniejszającą podatek. Za sprawą zmian w Polskim Ładzie 2.0 od 1 stycznia 2023 r. przewidziane są spore modyfikacje w tym zakresie. Jest już nowy wzór PIT-2 na 2023 r.

Wyzwanie dla płatników: wypełniamy PIT-11 za 2022 rok

Zmiany w wprowadzone w Polskim Ładzie, nowe ulgi i odliczenia – to wszystko sprawia, że sporządzenie rocznej informacji za pracowników, może okazać się problematyczne. Dowiedz się, jak wypełnić najnowszą wersję PIT-11, aby uniknąć błędów.


Najczęstsze problemy księgowe – praktyczne rozwiązania

Jakie zagadnienia sprawiają księgowym najwięcej kłopotów? Co jest najbardziej problematyczne? Podczas spotkania ekspert przedstawi najczęstsze problemy księgowe, jakie spotyka w swojej praktyce. Wskaże też praktyczne rozwiązania.

BŁĘDY KSIĘGOWE

Opodatkowanie nieruchomości prywatnych w 2022 roku i zmiany od 2023 roku

Zmiany podatkowe wprowadzone w ramach Polskiego ładu wprowadziły spore zamieszanie w opodatkowaniu nieruchomości prywatnych. Przed zmianami podatnicy mogli opodatkować najem prywatny skalą podatkową, albo ryczałtem. Polski Ład zmienił te zasady.


NIERUCHOMOŚCI

KADRY

Zmiany na rynku pracy w 2023 roku. Jak się na nie przygotować

Rok 2023 może okazać się sporym wyzwaniem, czeka nas bowiem sporo zmian, na które już teraz trzeba się przygotować. Wśród nich m.in. nowości w Kodeksie pracy, nowe obowiązki w ramach PPK, nowe zasady składania dokumentu PIT-2, czy też planowane oskładkowanie zleceń.

Zwolnienia grupowe i restrukturyzacja zatrudnienia – procedura i typowanie pracowników do zwolnienia

Wysokość otrzymywanego wynagrodzenia, ocena pracy pracownika, jego doświadczenie zawodowe czy sytuacja osobista – to tylko niektóre kryteria, jakie może wziąć pod uwagę pracodawca przy zwolnieniach grupowych. Sprawdź, jak dobrać kryteria do zwolnienia, aby uniknąć niekorzystnych dla pracodawcy rozstrzygnięć w sądzie pracy. Ze szkolenia dowiesz się także, jak przeprowadzić analizę stanu zatrudnienia i budżet wynagrodzeń na 2023 rok.

PRELEGENCI

Doradca podatkowy, radca prawny, partner w Advicero Tax Nexia, autor licznych publikacji o tematyce podatkowej, szkoleniowiec.

doradca podatkowy

Mirosław Siwiński

Ekspert Instytutu Emerytalnego, założyciel i prowadzący kanał @Debata_Emerytalna na Instagramie, prawnik w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy. Autor wielu artykułów prasowych dotyczących problematyki systemu emerytalnego. Aktywny komentator prasowy i telewizyjny zagadnień związanych z systemem emerytalnym. Autor książek dotyczących systemu emerytalnego i ubezpieczeń społecznych.

PRAWNIK

Oskar Sobolewski

Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego Sp. z o.o. Of counsel w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp.k. Doktor nauk społecznych. Pracownik naukowy realizujący działalność dydaktyczną. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, rynku pracy oraz rozwoju społeczno-gospodarczego.

EKSPERT W ZAKRESIE UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

dr Antoni Kolek

Adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni trener i wykładowca zajmujący się polskim i międzynarodowym prawem bilansowym, podatkami w rachunkowości. Autorka licznych publikacji m.in Zamknięcie roku, Polityka rachunkowości. Od wielu lat współpracuje m.in z wydawnictwem Wiedza i praktyka pisząc z zakresu rachunkowości i podatków.

EKSPERT DS. RACHUNKOWOŚCI I PRAWA BILANSOWEGO

dr Katarzyna Trzpioła

Dyrektor w firmie konsultingowej, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej.

dyrektor w firmie konsultingowej

Barbara Dąbrowska

ORGANIZATOR

PARTNERZY

Nie przegap terminu, zapisz się już dziś!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

WYPEŁNIJ FORMULARZ

ZAPEWNIAMY

  • Dzień po konferencji otrzymasz certyfikat uczestnictwa w konferencji online, który będziesz mógł samodzielnie wydrukować.
  • Materiały konferencyjne przez 7 dni po konferencji
  • Merytorykę - doświadczeni Eksperci

Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz mail potwierdzający udział w konferencji.
Koniecznie potwierdź swój udział w konferencji, klikając w link z e-maila!
Dodatkowo w dniu rozpoczęcia konferencji przypomnimy Ci o niej e-mailowo oraz prześlemy informacje organizacyjne.




* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe

Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,

tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl


Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.